Rune Larsen & Tor Endresen-billetter og hotell i Bergen
Konsert
Grieghallen
Pris fra 1280,-
pr pers for billett, hotell og frokost
Gode billetter
Billig, raskt og enkelt
De beste hotellene
Få hjelp pr epost/tlf
Opplev "Nystemt i Grieghallen" med Rune Larsen & Tor Endresen. Sikre deg hotellpakke med billetter nå!
Når noe arrangeres to ganger i Bergen kaller man det en ”tradisjon”. Når Rune Larsen og Tor Endresen for tiende gang inviterer til høstkonsert i Grieghallen, den 1. oktober, er det god dekning for bruke det begrepet.
Inspirert av suksessen til TV-programmet ”Nystemt fra Nøsteboden” tar Rune og Tor med seg hele ensemblet, samt andre gjester, og kaller forestillingen, ”Nystemt i Grieghallen”. På samme måte som i TV-programmene vil det bli en musikalsk smeltedigel, med sanger fra 50 og 60 årene, samt låter fra vår egen tid.
I snart 30 år har Rune Larsen og Tor Endresen vært nærmest definisjonen på musikkglede, allsang og gode pop-låter fra de siste seks tiår. De startet opp i 1989 med Lollipop, en av tidenes største TV-suksesser. Hundretusener satt klistret foran skjermene hver helg og sang med når Larsen og Endresen dro den ene pop-perlen etter den andre opp fra skattekisten. Topp band, populære gjesteartister, brylkrem, strålende fremføringer av kjente og kjære låter - og ikke minst - Larsens paljettstrødde dressjakker, var oppskriften på suksess på både TV og etterhvert plater og turneer.
Etter Lollipop fulgte nye TV-program som Scala og Casablanca, begge med suksessduoen Larsen og Endresen i forsetet. Rune Larsen fortsatte også etter dette med populære musikkprogrammer som Larsen Spesial, Noteknekk og Absolutt Norsk.
Siden starten har Rune og Tor hele tiden fortsatt sitt musikalske samarbeid, både på scenen og TV, og de siste årene har de årlig fylt konsertsaler rundt omkring i landet med sine shows, og det er ingenting annet å forvente enn fullt hus når drar i gang "Nystemt i Grieghallen" søndag 1. oktober.