De fire norske årstidene - | Showpakker.no Hopp til hovedinnhold
Promobilde for De fire norske årstidene

De fire norske årstidene



 Konsert


 

Håkonshallen

Pris fra 2110,-

pr pers for billett, hotell og frokost

START DIN BESTILLING

Gode billetter

Billig, raskt og enkelt

De beste hotellene

Få hjelp pr epost/tlf

Ragnhild Hemsing fremfører Vivaldis Fire årstider på hardingfele under Festspillene i Bergen 4. juni.

I middelaldersalen Håkonshallen fremføres Ragnhild Hemsings nyeste prosjekt for første gang: Vivaldis eviggrønne Fire årstider i den norske folkemusikkens toneverden.  

– Jeg elsker å dykke dypt ned i materien og utforske et nytt lydbilde i musikken. Hardingfelen er jo Norges barokkinstrument, og i denne konserten henter vi frem noen av likhetstrekkene mellom Vivaldis barokke melodier og norsk folkemusikk, sier Hemsing.  

Fiolinisten og hardingfelespilleren er årets festspillmusiker, og med seg har hun Barokkanerne, under kunstnerisk ledelse av luttenisten Jadran Duncumb.  

I tillegg til Fire årstider i nye arrangementer for hardingfele og barokkensemble, består programmet blant annet av tradisjonelle folketoner fra Valdres og en ny fantasi av den norske komponisten Agnes Pettersen.

Foto: Kaupo Kikkas

Hvorfor velge Showpakker.no
Gode billetter
Gode billetter

Vårt tette samarbeid med scenene gir deg gode plasser i salen.

De beste hotellene
De beste hotellene

Våre hotell er håndplukket for å gi deg topp komfort og kortest vei til scenene.

De beste prisene
Rimelige pakkepriser

Våre showpakker sikrer deg gunstige priser.

Andre populære Bergen